Zbrane a strelivo

Predajňa IBO Poľovník ponúka široký výber zbraní, loveckého a športového streliva do dlhých i krátkych zbraní priamo na predajni. Tím predajne neustále dopĺňa sortiment o nové kalibre a laborácie striel. Na predajni máme pre Vás pripravených množstvo zbraní a streliva od rôznych výrobcov ihneď k odberu a ak by ste to čo hľadáte u nás nenašli nie je problém to zabezpečiť. Stačí sa len spýtať. Tešíme sa na Vašu návštevu a Vaše otázky a dopyt.


Česká zbrojovka a.s.

Lovecké a športové guľovnice CZ patrí k najobľúbenejším a najúspešnejších zbraniam Českej zbrojovky. Za svoju mimoriadnu obľubu vďačia spojeniu zdokonaleného záveru typu Mauser 98 s najmodernejšími technológiami, vďaka čomu ide o jedny z najkvalitnejších a najpresnejších továrne vyrábaných guľovníc na svete. Širokou škálou prevedení kalibru dvoch základných modelov CZ 527 a CZ 550 Česká zbrojovka pokrýva potreby všetkých zákazníkov z radov loveckých a športových strelcov.

Samonabíjacie pištole značky CZ v sebe spájajú špičkovú tradíciu českého zbrojného priemyslu s najmodernejšími konštrukčnými a technologickými postupmi. Na základe legendárneho modelu CZ 75, ktorý úplne nanovo definoval kategóriu služobných a obranných pištolí. Česká zbrojovka vyvinula radu vysoko inovatívnych modelov. K najnovším patrí CZ 75 D COMPACT, ktorým je vyzbrojená Polícia ČR, subkompakty CZ 2075 RAMI či rodina CZ 75 SP-01, z ktorej pochádza zbraň dvojnásobného majstra sveta v streľbe podľa pravidiel IPSC divízie Production Adama Tyče. K tradícii CZ 75 sa hlási aj úplne nový služobný a obranný kompakt CZ 75 P-07 DUTY.

Malorážky značky CZ sú špičkové, vysoko moderné zbrane ideálne pre lov, šport, strelecký výcvik i zábavnú streľbu. Pre základnú radu CZ 452-2E ZKM a na ňu nadväzujúce modely CZ 453 a CZ 513 FARMER je typický originálny jednoduchý záver, maximálne bezpečný spúšťový mechanizmus s možnosťou regulácie odporu spúšte, vynikajúca presnosť, ku ktorej výrazne prispieva kovaná hlaveň, a celková odolnosť hraničiaca s nezničiteľnosťou. Z bohatej ponuky rôznych variant si ľahko vyberie každý zákazník vrátane ľavákov.

Základ ponuky vzduchových zbraní CZ tvoria najmodernejšie modely obľúbených klasických zlamovacích vzduchových pušiek značky SLAVIA, ktoré prinášajú radosť a zábavu ďalším a ďalším generáciám milovníkov rekreačnej a športovej streľby. Pre náročnejšieho strelca má Česká zbrojovka vo svojom portfóliu špičkové športové a lovecké vetrovky rady CZ 200 s bohatým príslušenstvom.

Remington

Remington Arms Company, LLC, so sídlom v Madison, NC sa zameriava na navrhovanie, výrobu a predaj športových, loveckých, ale aj vojenských zbraní. Spoločnosť bola založená v roku 1816 v štáte New York, spoločnosť je jednou z najstarších v USA s neprerušenou výrobou. Spoločnosť mala v roku 2004 tržby vo výške približne 393 miliónov amerických dolárov a distribuuje svoje výrobky vo viac ako 55 cudzích krajín. Vyrába spoľahlivé, cenovo dostupné modely zbraní v rôznych vyhotoveniach.

Glock

Glock je rakúsky výrobca zbraní a vojenskej výbavy, pomenovaný po svojom zakladateľovi Gastonovi Glockovi. V súčasnosti je známy najmä ako výrobca pištolí s polymérovým rámom. Firma bola založená v roku 1963 v meste Deutsch-Wagram pri Viedni. Pôvodne vyrábala plastové záclonové tyče a zásuvky, v 70. rokoch začala pre armádu dodávať guľometné nábojové pásy, cvičné granáty, zákopové lopatky a poľné nože. Začiatkom roku 1980 Gaston Glock zareagoval na armádnu požiadavku na novú krátku palnú zbraň. Napriek tomu, že nemal skúsenosti s vývojom palných zbraní, podarilo sa mu v apríli 1981 patentovať svoje riešenia a v máji 1982 poslal prvú vzorku rakúskej armáde. Tá pištoľ (Glock 17) prijala a následne sa Glocky rozšírili po celom svete.Pištole Glock sú vybavené tzv. Safe Action spúšťovým mechanizmom. Namiesto kohútika majú čiastočne prednatiahnutý úderník, ktorý sa stlačením spúšte natiahne úplne. Po vypálení náboja sa po uvoľnení spúšte vráti do pôvodného stavu. Nevýhodou tohto systému je, že pokiaľ zlyhá náboj, nie je možné vystreliť znovu stlačením spúšte.

Heckler&Koch

Heckler & Koch je významný výrobca zbraní v Nemecku. Medzi najznámejšie výrobky tejto firmy patria samopaly MP5, PDW MP7, či univerzálna samonabíjacia pištoľ USP, ktorá je vyrábaná v kalibroch: 9x19mm (9mmLuger), .40S&W, .45ACP (.45Auto) a vo verziách Standard, Compact, Elite, Expert. Medzi ďalšie výrobky patrí automatická ostreľovačská puška PSG1 ako aj rad útočných pušiek G3 a G36K. Výrobky zbrojovky Heckler & Koch sú známe svojou kvalitou vyhotovenia, odolnosťou, spoľahlivosťou a presnosťou.

Ruger

Obľúbená a bežná značka lacných a spoľahlivých pištolí a revolverov v zámorí.

Smith&Wesson

Smith & Wesson je celosvetovo uznávaný výrobca kvalitných zbraní pre nadšencov a lovcov, taktiež i pre profesionálov.S S & W ponúka celý rad pištolí a revolverov, taktické zbrane, putá a so zbraniami súvisiacích výrobkov a doplnkov.

Grand Power

Spoločnosť Grand Power je dnes pri výrobe zbraní, vďaka vlastnému výrobnému závodu, na 100 % sebestačná, čo sa týka mechanického opracovania. Používame najmodernejšie 4 a 5-osé obrábacie centrá s presnosťou +/-0.005mm a vysokou produktivitou. Tepelné spracovanie a povrchové úpravy zabezpečujú naši subdodávatelia, rovnako ako plastové a plechové výlisky, pružiny a kolíky.
V súčasnosti má spoločnosť štyri desiatky vlastných zamestnancov, ďalšie desiatky ľudí pracujú u našich subdodávateľov. Mesačne opustí výrobu viac ako dvetisíc kusov zbraní. Najväčší záujem je o model T10 /Rusko/, STI GP6 /USA/ a tiež o modely  K100 Mk6 a GP 6C. V septembri 2009 opustila výrobné linky pištoľ K100 Mark6, ktorá nesie sériové číslo 20 000.
Grand Power dnes vyrába 16 modelov pištolí - K100, K 100 Mk6, K102, K105, K 22,Target, X-TRIM, ULTRA, P 1, Dynamic, T 10, T9, T12, P9M, P380, K100 Mk7.Výnimočnosť našich zbraní je hlavne v unikátnej patentovo chránenej konštrukcii systému uzamykania záveru rotáciou hlavne. Tento spôsob uzamykania zvyšuje komfort streľby najmä dvoma spôsobmi - výrazne eliminuje zdvih zbrane po výstrele a zbraň „nekope“. Sila pôsobiaca do ruky strelca po výstrele  je výrazne nižšia oproti zbraniam porovnateľného kalibru. Samozrejme k tomu patrí výhodná cena a expresne rýchly servis všetkých modelov.
Firma v súčasnosti takmer 95 % svojej produkcie umiestňuje na zahraničné trhy. Zvyšných 5 % sa predá na Slovensku.

Strasser

Spielberg Brno

Jednoranová puška Spielberg je ľahká výkonná zbraň s jednoduchým ovládaním, nenáročná na údržbu. Klasický odľahčený dizajn pôsobí veľmi elegantne, vysoká kvalita prevedenia zároveň zaručuje vysokú úžitkovú hodnotu. Zbraň je vyrábaná v dvoch kalibroch - 22 Long Rifle a 6mm ME Flobert, pre ktorej nákup a držanie nie je potrebné vlastniť zbrojný preukaz. Flobertky 6mm ME môže vlastniť osoba bez zbrojného preukazu, staršia 18 rokov. Ponúkame niekoľko rôznych prevedení pažby s alternatívnou možnosťou rybiny a povrchovej úpravy a to v ľubovoľných kombináciách. Zbraň je vhodná aj pre začiatočníkov. IBO Poľovník je exkluzívnym zástupcom Spielberg Brno na Slovensku.  Viac informácií na http://www.ibo.sk/shop-spielberg-brno/54/559/

 

STRELIVO:

Sellier & Bellot

Strelivo tejto značky tradične zaujíma kľúčovú pozíciu v muničnej výrobe v Čechách, ale i u nás a radí sa tak medzi najstaršie strojárskej firmy v Českej republike, pričom je tiež jednou z najstarších na celom svete. Výrobky nesúce jej obchodnú značku sú produkované bez prerušenia už od roku 1825.

Strelivo značky Sellier & Bellot sa vyrába v širokej škále pištoľových, guľových a brokových nábojov pre lov a šport. Pištoľové a revolverové náboje sú vyrábané v kalibroch od 6,35 Browning až po .45 ACP. Môžu byť laborované s netoxickou zápalkou NONTOX. Jedná sa o netoxickú, nekorosívnu a neerozívnu zápalkovú zlož, z ktorej boli odstránené ťažké kovy. Toto riešenie má spoločnosť patentovo chránené nielen v Českej republike, ale aj v Európe a USA. Široká škála kulovnicových nábojov je dodávaná v kalibroch od 22 Hornet až po 9,3 x 74R s možnosťou laborácie 10-tich typov striel pre lovecké použitie aj pre terčovú streľbu. Brokovnicové náboje sú vyrábané v kalibroch 12, 16, 20, 28 a 410. V ponuke je bezmála 100 rôznych variantov. So športovou variantou týchto nábojov dosahujú českí reprezentanti špičkových výsledkov v najvyšších streleckých súťažiach. Sortiment uzatvárajú náboje s okrajovým zápalom a náboje s okrajovým a stredovým zápalom. Ponukou sortimentu sa strelivo značky Sellier & Bellot radí na prvé miesto v celosvetovom meradle.

ZVS - brokové strelivo CgT

ZVS má v ponuke široké spektrum kvalitného SLOVENSKÉHO brokového streliva pre lov i šport v kalibroch 12,16 a 20 v dostupných cenových reláciach. Mnohoročná tradícia výroby športového brokového streliva bola a neustále je preverovaná i špičkovými športovými strelcami na medzinárodných súťažiach. NOVINKOu je výroba pištoľových nábojov kalibru 9 mm Luger za priaznivé ceny.

RWS

Strelivo RWS sa vyrába vo Fürthe už od roku 1897 (názov RWS bol však prevzatý až v roku 1931). Pôvodná výroba bola priamo v Norinberku, ale pre časté výbuchy bola výroba presťahovaná mimo mesto, práve do Fürthu (momentálne patrí do švajčiarskeho koncernu RUAG). V minulosti s firmou spolupracovalo niekoľko významných osobností v oblasti konštrukcie streliva -Wilhelm. Brenneke, Erich A. von Hofe, a ďalší. Jedným z nábojov vyvinutým W. Brennekem v spolupráci s firmou Dynamit Nobel – RWS je i veľmi rozšírený a obľúbený, typicky lovecký náboj kalibru 7 x 64 z roku 1917, kde W.Brenneke použil po prvýkrát svoju dvojjadrovú strelu TIG, ktorá svojím riešením najlepšie spĺna protichodné požiadavky kladené na strelu (dostatočnú ranivosť a zároven prienik telom zvieraťa), a ktorá svojou konštrukciou jednoznačne predstihla svoju dobu. Alebo náboj 8 x 68 S, ktorý bol uvedený na trh firmou RWS v roku 1936 a vyvinutý v spolupráci s E.A.vom Hofem, a ktorý dnes, vplyvom rastúcej obľuby poľovačiek v Afrike a zvýšeného lovu čiernej zveri, získava znova veľkú popularitu. V histórii bola RWS prvým výrobcom, ktorý použil nekorozívnu a neagresívnu zápalku s vylúčením ortuti - Sinoxid v roku 1926 a v 70.rokoch 20. storočia taktiež netoxickú zápalku - Sintox. V dnešnej dobe má RWS vedúcu pozíciu pri vzniku nových kalibrov. Za príklad môžu slúžiť nové náboje 6,5 x 65 RWS alebo 30R Blaser, ktoré rýchlo získali pomerne vysokú popularitu pre svoje vynikajúce balistické vlastnosti. Firma dnes vyrába viac ako 40 guľových kalibrov loveckých nábojov vo viac ako 100 rôznych laboráciách s využitím rôznych striel pod značkami RWS a Geco, i viac ako 30 prevedení brokového streliva Rottweil. Ponuka striel vo výrobnom programe RWS obsahuje strely rôznej konštrukcie a rôznej hmotnosti, takže spotrebiteľ si môže vybrať u bežných kalibrov až z 12 druhov rôznych striel. Na produkcii cca 20 mil. ks športových a loveckých nábojov sa podieľa iba 550 zamestnancov. 

Geco

Cenovo dostupnejšie strelivo od výrobcu značky RWS.

Norma

Norma bola založená v roku 1902 v Oslo. Vyrába kvalitné a obľúbené švédske strelivo pre poľovníkov, ale i športových strelcov. Ponúka široké spektrum laborácií rôznych kalibrov. Najobľúbenejšie a v praxi najviac používané je však strelivo laborované strelami Oryx, Vulkan a Alaska.

Federal

Najobľúbenejšia značka streliva za "veľkou mlákou". Ponúka strelivo s dobrým pomerom kvality a výkonu k cene.


Okrem vybraných druhov nájdete u nás na predajni aj škálu vysokovýkonného a kvalitného loveckého streliva:

IMPALA

Brokové strelivo Dupleks - jednotná strela

Náboje novej generácie určené pre brokové zbrane , určené pre lov všetkej európskej zveri , hlavne na spoločných poľovačkách. Strely sú vyrobené s netoxickej oceľovej zliatiny . Vedenie vo vývrte zbrane tvoria plastové nákružky . Prednosťou týchto nábojov je možnosť streľby zo zbraní s plným hrdlením ( pevný choke) a 3 hrdlením ( výmenné choke)..

Jednotná strela Dupleks Monolit.
Rýchle a presné strely pre streľbu na dlhé vzdialenosti . Telo je vyrobené z ocele a má galvanizovaný náter proti korózii . Je zvlášť vhodný pre samonabíjacie brokovnice. Telo je vysoko odolné proti odrazom a má výbornú schopnosť prekonávať rôzne prekážky , ako sú konáre stromov , kríky a husté trávy . Pri prechode cez prekážky, strela zachováva pôvodnú trajektóriu veľmi dobre . Po zásahu cieľa sa strela nerozpadá , a preto nekontaminuje mäso. Strela ne je olovená.

Jednotná strela Dupleks Dupo.
Strela s rýchlym a silným zastavujúcim účinkom. Počas prvých okamihov vstrelu , expanduje do maximálneho priemeru 3 cm (kal.12). Medzitým , strela berie značnú časť vzduchu do vstrelu , čo spôsobuje silný pneumatický šok na životne dôležité orgány - dýchanie, krvný obeh a nervový systém. Zvýšená počiatočná rýchlosť umožňuje používať tieto strely na spoločné polovačky, rýchlo sa pohybujúcu zver bez veľkého predsadzovania zbrane . Dupo je vysoko presná strela, ktorá zaisťuje rýchle a efektívne odovzdanie energie.

Jednotná strela Dupleks Rossa.
Táto strela sa vyznačuje presnosťou na dlhé vzdialenosti streľby. Dobrá penetračná schopnosť v kombinácii s veľkým rozšírením účinku robí z tejto strely vhodný náboj pre lov veľkej zveri . Veľká strela vyvŕtaného otvoru vytvára masívne krvné stopy, šok a to i v prípade zlého zásahu. Strela sa otvára až pri zásahu zveri, nie pri prelete cez vetvičky a kríky.

Jednotná strela Dupleks Hexolit.
Táto expanzná trieštivá strela sa po zásahu zvery roztvára až na priemer 36 mm, vďaka riadenej deformácii dochádza k odlomeniu jednotlivých fragmentov strely, ktoré sa rozletia do všetkých smerov a spôsobujú ďalšie druhotné zranenia. Zásah tak pôsobí 20g ťažká centrálna časť strely a šesť oddelených 2g fragmentov. Strela má okamžitý smrtiaci účinok aj pri horšom zásahu.

Sauvestre

Kvalitné vysokoúčinné a presné podkalibrové jednotné strelivo do brokových zbraní.Vynálezcom je Jean-Claude Sauvestre, pôvodnou profesiou bol vojenský inžinier. A tiež lovec, ktorý sa s obmedzeniami tradičnej jednotnej strely nehodľal zmieriť. Už v roku 1987 preto skonštruoval podkalibrovú jednotnú strelu do brokovnice nazvanú jednoducho Ball Fleche Sauvestre - Šípová strela Sauvestre, skrátene BFS. Tú nechal vyrábať v licencii. V roku 1992 potom založil svoju vlastnú továreň, Thifan Industrie, ktorá vyrába nielen jednotné strely do brokovníc, ale aj veľmi sofistikované strely do guľovníc.

Brenneke

Posledná rodinná firma držiaca sa tradícií vo výrobe streliva v Nemecku od roku 1985. Jej zakladateľom bol známy zbojár Wilhem Brenneke, tvorca prvej loveckej jednotnej brokovej strely známymi ako breneky. Taktiež je konštruktérom najviac používných striel TIG (torpedo ideal geschloss) a TUG (torpedo universal geschloss) z námymi z produkcie firmy RWS. Strelivo sa vyznačuje kvalitou spracovania a vysokou presnosťou ručne vyrábaného streliva.

NORICA bola založená v roku 1917 v meste Eibar v Španielsku, vo svetovo preslávenej kolíske zbrojného priemyslu, ako výrobca vzduchových pušiek a pištolí. Momentálne táto značka pôsobí na piatich kontinentoch vo viac ako päťdesiatich krajinách. Viac ako 90 rokov úspešnej histórie a taktiež národné a medzinárodné uznanie v obore dosiahla táto značka vďaka filozofii zameranej na kvalitu, inováciu a precíznosť vo svojich produktoch a tiež na služby zákazníkom. Na náš trh vám exkluzívne túto značku prináša firma IBO POĽOVNÍK. Osvedčená španielska kvalita v spolupráci s uznávaným a odborným týmom IBO POĽOVNÍK je to najlepšie pre vás. Skrátenie si voľných chvíľ doma na záhrade nebude už nikdy zábavnejšie.

výrobca:
zameranie:
cena(od-do):
počet:
zobrazenie:
1 2 3 > >>
Glock 17 Gen4 MOS, 9x19 - Glock 17 Gen4 MOS, 9x19
753.00 €
836.25 € (-10%)
Glock 17 Gen5, 9x19 - PO21891 Glock 17 Gen5, 9x19
616.00 €
684.00 € (-10%)
Glock 19 Gen5, 9x19 - Glock 19 Gen5, 9x19
616.00 €
684.00 € (-10%)
Glock 19 OD green 9x19 - Glock 19 OD green 9x19
523.00 €
581.25 € (-10%)
Glock 19X, 9x19 - Glock 19X, 9x19
672.00 €
747.00 € (-10%)
Glock 22, .40SW - Glock 22, .40SW
523.00 €
581.25 € (-10%)
Glock 23, .40SW - Glock 23, .40SW
523.00 €
581.25 € (-10%)
Glock 26 gen5, 9x19 - Glock 26 gen5, 9x19
616.00 €
684.00 € (-10%)
Glock 26 OD green  9x19 - Glock 26 OD green 9x19
523.00 €
581.25 € (-10%)
Glock 29 SF, 10mm Auto - Glock 29 SF, 10mm Auto
601.00 €
667.50 € (-10%)
Glock 31, .357 SIG - Glock 31, .357 SIG
523.00 €
581.25 € (-10%)
Glock 34 Gen4, 9x19 - Glock 34 Gen4, 9x19
684.00 €
759.75 € (-10%)
Glock 34 Gen5 MOS, 9x19 - Glock 34 Gen5 MOS, 9x19
807.00 €
897.00 € (-10%)
Glock 38, .45 G.A.P. - Glock 38, .45 G.A.P.
540.00 €
600.00 € (-10%)
Glock 42, .380 Auto - Glock 42, .380 Auto
523.00 €
581.25 € (-10%)
1 2 3 > >>